• Wielkanocne przedstawienie

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyło się dzisiaj spotkanie całej społeczności szkolnej. Głównym punktem było przedstawienie w wykonaniu klas 1-4 pt. “Wielkanoc u Czerwonego Kapturka”. Nasi aktorzy wspaniale wcieli się w swoje role. Należy wspomnieć, że od II półrocza w naszej szkole odbywają się zajęcia kółka teatralnego. Dopełnieniem występu były piosenki w wykonaniu zerówki, a na koniec życzenia i wielkanocne upominki od Samorządu Uczniowskiego.

• Wizyta pani higienistki stomatologicznej w przedszkolu

• W piątek 22 marca grupa 5/6 latków gościła mamę naszej Blanki - panią Bernadettę, która pracuje jako higienistka stomatologiczna w DontiCa Stomatologia. Dziękujemy za wyjaśnienie nam, jak powinna wyglądać prawidłowa higienizacja zębów. Warsztaty przygotowane przez naszego Gościa były bardzo ciekawe, a co najważniejsze zachęciły dzieci do dbania o swoje piękne uśmiechy.

• Pierwszy Dzień kalendarzowej wiosny!

• 21 marca to Pierwszy Dzień kalendarzowej wiosny!

Ale nie tylko, to również „Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa”

Uczniowie na znak solidarności z osobami borykającymi się z tą chorobą założyli dziś kolorowe skarpetki

Gest ten ma na celu pokazanie, że każdy ma prawo do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, a osoby cierpiące na zespół Downa także mogą zostać sławnymi malarzami, poetami, aktorami czy paraolimpijczykami

• XXI edycja Konkursu Wojewódzkiego "Moja miejscowość i region są piękne"

• II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia w XXI edycji Konkursu Wojewódzkiego "Moja miejscowość i region są piekne"!

21 marca br. w Zespole Szkół nr 2 w Nienadówce odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Komisja konkursowa spośród 123 prac nagrodziła 18 oraz 34 prace wyróżniła. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Są to:

- w kategorii literacko-historycznej: Natan Kopeć z kl.V- II miejsce oraz Krystian Serafin z kl.V- wyróżnienie,

- w kategorii plastycznej: Szymon Kazimierak z kl.VIII- III miejsce oraz Ksawery Kopeć - wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Wizyta higienistki stomatologicznej u starszaków

• 22 marca grupę 5-6 latków z  naszego przedszkola odwiedziła Pani Borowiec, która jest higienistką stomatologiczną i pracuje w gabinecie dentystycznym w Kolbuszowej. Dzieci podczas prowadzonych zajęć dowiedziały się czym zajmuje się higienista stomatologiczna, jakich narzędzi pracy używa oraz  jak dbać o nasze zęby aby unikanąć próchnicy. To były bardzo ciekawe i pouczajace zajęcia.

• Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Ortograficzny"

• Miło nam poinformować, iż Maja Wesołowska-uczennica klasy IV- zdobyła tytuł laureata za zajęcie 12. miejsca w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Ortograficzny" w sesji jesiennej w roku szkolnym 2023/2024.

Gratulujemy Mai i życzymy kolejnych sukcesów.

• Gminny Turniej Warcabowy 2024

• 12.03 w Szkole Podstawowej w Kopciach, rozegrany został VIII Gminny Turniej Warcabowy o Puchar Wójta Gminy Dzikowiec.

Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: kl.1-3, kl.4-6 i kl.7-8.

Naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Wesołowska, Maksymilian Kopeć, Maksymilian Kazimierak, Kamil Wargacki, Szymon Kazimierak i Gracjan Wlazło.

Gratulujemy zawodnikom udziału w zawodach!

• Szkolny Turniej Warcabowy

• 6 marca w naszej szkole został rozegrany turniej warcabowy. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych:

Kat. I - klasy I-III

Kat. II - klasy IV-VI

Kat. III - klasy VII- VIII

Uczniowie rozegrali bardzo dużo pojedynków i po zaciętej walce wyłoniliśmy zwycięzców, którzy będą nas reprezentować podczas VIII Gminnego Turnieju Warcabowego w Szkole Podstawowej w Kopciach. W kategorii klas 1-3 reprezentantami naszej szkoły będą: Jagoda Wesołowska z kl. 1 i Maksymilian Kopeć z kl. 3., kl. 4-6 - Kamil Wargacki i Maksymilian Kazimierak, kl. 7-8 - Szymon Kazimierak i Grancjan Wlazło.

Gratulujemy i życzymy powiedzenia na zawodach gminnych!

• DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

• Jak co roku , również i w tym świętowaliśmy Dzień Kobiet . Dziewczynki otrzymały  upominiki oraz dyplomy przygotowane przez rodziców przedszkolaków . Chłopcy również zostali obdarowani tak aby ten dzień był dla wszystkich radosny. W czasie zajęć dzieci wykonały bukiety z papieru kolorowego aby wręczyć je swoim mamom. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się ,aby ten dzień uczynić wyjątkowym .Wspólne świetowanie to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku odbarowywania upominkami swoich najbliższych.

• Nasi uczniowie na Gminnym Konkursie "Zimowa Magia"

• 1 marca br. w Zespole Szkół w Dzikowcu odbył się Gminny Konkurs "Magia zimy". Wzięli w nim udział uczniowie klas I- V. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach: plastycznej i recytatorskiej. W kategorii recytacji naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice. Wielkim sukcesem zakończył się występ Mai Wesołowskiej z kl.IV, która recytacją wiersza A. Rymkiewicza "Zima zimie nierówna" zdobyła II miejsce. A oto nasze sukcesy w kategorii plastycznej: Jagoda Wesołowska z kl. I - II miejsce, Karolina Serafin z kl.II- wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.