Zakończyła się akcja pt. "Dzień Pluszowego Misia", podczas której prowadzono zbiórkę przyborów plastycznych, misiów, zabawek i gier dla dzieci z oddziałów szpitalnych.
Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji!
Zakończyła się akcja pt. "Dzień Pluszowego Misia", podczas której prowadzono zbiórkę przyborów plastycznych, misiów, zabawek i gier dla dzieci z oddziałów szpitalnych.
Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji!
25 października klasa 4 po raz pierwszy wyjechała na wycieczkę nie autokarem ale pociągiem. Ta niezwykła przygoda rozoczęła się na stacji w Kolbuszowej. Dojechaliśmy do Rzeszowa, tam w Galerii Rzeszów obejrzeliśmy w kinie "Helios" film "Dziki robot", następnie komunikacją miejską dojechaliśmy do Fly Parku, gdzie przez godzinę korzystaliśmy z trampolin i innych atrakcji. Drogę powrotna pokonaliśmy podobnie i ok. godziny 15.00 znów dojechaliśmy do Kolbuszowej. Dziękujemy p. Ewelinie Kopeć, że towarzyszyła nam w tej przygodzie i bezpiecznie odstawiła nas do domu. Wzruszeni treścią filmu, zmęczeni szaleństwami w PlyParku wróciliśmy do domu.
14 listopada 2024 roku uczniowie z klas VII i VIII z Mechowca i Cmolasu pod opieką nauczycieli wybrali się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na spektakl „Dziady” cz. II na postawie dramatu Adama Mickiewicza. Na scenie wystąpili aktorzy z Teatru Ludowego w Krakowie, którzy przybliżyli widzom dawny obrzęd dziadów.
Uczniowie mieli okazję nie tylko przypomnieć sobie treść i problematykę lektury obowiązkowej, ale także pobudzić wyobraźnię i zastanowić nad konsekwencjami swoich decyzji. W życiu trzeba doświadczyć nie tylko radości, ale i smutku. Należy być wrażliwym na ludzką krzywdę, pomagać tym, którzy znaleźli się w potrzebie i odwzajemniać ludzkie uczucia. Ukazane nauki moralne są ponadczasowe.
Gra aktorów była pełna emocji i zaangażowania, a oświetlenie i muzyka tworzyły nastrój pełen grozy i tajemniczości. Wzajemne przenikanie się świata żywych i umarłych wprawiały publiczność w zadumę i skłaniały do refleksji nad wartościami egzystencjonalnymi.
To była wspaniała lekcja obcowania z kulturą żywego słowa, która dostarczyła młodym ludziom wielu artystycznych wrażeń.
Klasa II i IV bierze w tym roku udział w ciekawym projekcie matematycznym. Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Kreatywna Matematyka” jest innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznawanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zagadnień matematycznych. Zajęcia te sprawiają dzieciom wiele radości.
12 listopada 2024roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Mechowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji 106 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Przedszkolaki z grupy 5-6 latków oraz uczniowie klas I- VIII występowali, aby uczcić pamięć tamtych dni. Dzięki zaangażowaniu udało im się przenieść wszystkich zgromadzonych w klimat zadumy i patriotycznej refleksji.
Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu narodowego w obecności pocztu sztandarowego szkoły. Poprzez inscenizację, poezję, pieśni i tańce patriotyczne organizatorzy przypomnieli wszystkim przepełnioną bólem i cierpieniem historię narodu polskiego oraz uczcili pamięć tych, którym Polacy zawdzięczają własne państwo.
5 listopada dzieci z naszego przedszkola świętowały jedno z ulubionych świąt czyli Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia wszyscy przebrani byli nie do poznania, za swoich ulubionych bohaterów. Dziękujemy rozdzicom za przygotowanie wyjątkowych strojów , dzięki którym dzieci poczuły się jak w bajce. Spotkaniu towarzyszyło także wspólne odgadywanie zagadek o bohatderach bajkowych , rozpozanwanie postaci i bajek. Doceniajmy piękno bajek i zachęcajmy do siegania po ksiązki, które zarówno bawią jak i uczą .
Za oknem jesień w pełnej krasie, ale uczniowie z klasy VI z Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Mechowcu już przygotowują się do zimy.
W dniu dzisiejszym klasa VI brała udział w warsztatach stolarskich z realizowanego projektu pt: " Majsterkowanie przyjazne dzieciom" dofinansowanym przez
Fundacja Veolia PL w ramach programu Naprawiamy z Veolią podczas, których każdy uczeń własnoręcznie przygotował karmnik dla ptaków. Takie warsztaty to okazja do integracji, rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. We wspaniałej atmosferze powstały kreatywne konstrukcje. To były niesamowite zajęcia majsterkowania. Młotki i gwoździe już nam niestraszne. A ptaki nie muszą obawiać się zimy.
Powered by aSc EduPage