• Zawody sportowe dla klas 1-3 „Baw się z nami”

• 13 maja w Szkole Podstawowej w Lipnicy odbyły się zawody sportowe dla klas 1-3 „Baw się z nami”.

W rywalizacji wzięło udział 5 szkół z naszej gminny. Kadrę zawodniczą naszej szkoły reprezentowali:

z kl.2

- Gabrysia Dyszewska

- Julia Kazimierak

- Maja Kopeć

- Julia Snopek

- Nikola Walkowicz

- Olivier Wargacki

z kl. 3

- Maksymilian Kopeć

- Łukasz Kosiorowski

- Nikodem Mokrzycki

- Hubert Witkowski

Po zaciętej walce nasza drużyna wywalczyła zaszczytne II miejsce, tym samym zapewniając sobie awans na udział w zawodach powiatowych, które odbędą się już w przyszłym tygodniu w Cmolasie.

Gratulujemy zawodniczkom i zawodnikom ich postawy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

• Przedszkolaki w bibliotece

• W dniu 15.05.2024 grupa 5-6 latków odwiedziła Publiczną Bibliotekę w Mechowcu. Była to bardzo pouczająca wizyta, gdyż Pani bibliotekarka wyjaśniła dzieciom jak powstaje książka oraz wyjasniła w jaki sposób dbać o książkę aby jak najdłużej służyła .Nastepnie dzieci zapoznały się z wierszem Juliana Tuwima ,, Lokomotywa" do której wykonały wagony z papieru. Zapraszamy na fotorelację.

• Dzień Dziecka 2024

• Serdecznie zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Mechowcu na Dzień Dziecka dofinansowany przez Regionalną Fundację Rozwoju Serce z projektu w ramach konkursu Akademia Kreatywnośći 2024 pt:" Kiedy się śmieje dziecko,śmieje się cały świat- Dzień Dziecka ze Stowarzyszeniem Nasza Szansa.

Więcej informacji na załączonym plakacie

• Święto Konstytucji 3 Maja

• ”Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

Pod takim hasłem obchodziliśmy tegoroczne Święto Konstytucji - 3 Maja. Nasi aktorzy przypomnieli nam z jakimi problemami mierzyli się ludzie poszczególnych stanów i jak ważnym aktem prawnym była i jest Konstytucja. Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia!

• Spotkanie z poezją Czesława Miłosza

• 29 kwietnia 2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Mechowcu odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Został on zorganizowany w ramach ogólnopolskiego projektu " Miłosz w szkole", w którym bierze udział nasza szkoła. Celem konkursu było przybliżenie i upamiętnienie twórczości Czesława Miłosza, ukazanie jej piękna, a także zainteresowanie uczniów poezją polskiego noblisty. Ocenie podlegał stopień pamięciowego opanowania utworu, poprawna dykcja, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Maja Wesołowska z kl.4

II miejsce - Amelia Gołębiowska z kl.6

III miejsce - Martyna Sikora z kl.5.

Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kopeć z kl.4.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. Dziękujemy za wspaniałą lekcję poezji.

• II Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

• 24 kwietnia uczniowie z klas I - III brali udział w II Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania "Baśnie, bajki, bajeczki..." Uczestnicy konkursu czytali przed starszą grupą przedszkolaków i jury, w której zasiadła pani bibliotekarka i pani nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej z naszej szkoły. Młodzi czytelnicy starali się czytać pięknie i zainteresować treścią książki zasłuchanych przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni i wyróżnieni, a najwyżej ocenieni byli: Julia Snopek - kl.II, Dagmara Dworak - kl. I, Gabriela Dyszewska - kl. II, Nikola Walkowicz - kl. II, Liliana Wlazło - kl. III, Kacper Sukiennik - kl. I oraz Emilia Serafin - kl. III. Gratulujemy!

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia w kalendarzu przypada Dzień Ziemi. To okazja do zwrócenia uwagi na stan środowiska oraz promocję działań z zakresu ochrony klimatu. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę w stacjach zadaniowych oraz quizach, natomiast uczniowie klas starszych aktywnie włączyli się w porządkowanie naszej okolicy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.