• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

W naszej szkole także świętowaliśmy MDJO. Na lekcjach języka polskiego oglądaliśmy prezentacje związane z tym świętem, próbowaliśmy sił w różnego typu ćwiczeniach, układaliśmy "lepieje" oraz graliśmy w "kaboom".

Został również przeprowadzony Szkolny Konkurs Polonistyczny na plakat promujący ten dzień. Na konkurs wpłynęło 5 prac, które znalazły się na wystawce szkolnej. W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody. I miejsce zdobyła Maja Wesołowska z kl.IV i Natan Kopeć z kl.V, II miejsce - Amelia Gołębiowska z kl.VI i Ksawery Kopeć z kl.VIII, a III miejsce zdobył Gracjan Wlazło z kl.VII.

Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka ścienna, wystawka słowników oraz stacje zadaniowe. Starsi uczniowie mogli spróbować swoich sił m.in. rozwiązując zagadki, quizy, uzupełnianki wykreślanki, recytując łamańce językowe, rozszyfrowując błędne zdania i wyrazy ukryte w kodach QR, odgadując tytuły książek i autora na podstawie cytatu umieszczonego w balonie.

Swój wkład w ten dzień mieli także uczniowie klas młodszych, na których czekały literkowe i zwierzęce mandale do pokolorowania, uzupełnianki, rymowanki oraz mini puzzle

Za każde prawidłowe rozwiązanie zadań uczniowie nagradzani byli cukierkami.

Językowe zabawy cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów o czym świadczyły długie kolejki do nauczyciela. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze, przy dźwiękach nastrojowej muzyki.

Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

• WALENTYNKI

• 14 lutego w naszej szkole i przedszkolu świętowaliśmy Walentynki. Dzieci poznały historię tego święta oraz na różne sposoby starali się aby ten dzień był wyjątkowy. Były zabawy z  sercami, słodkie upominki , które przygotowali rodzice trójek klasowych a także poczta walentynkowa.

• Drodzy Rodzice!

• 1 marca rozpoczynamy rekrutację

do przedszkola i klasy I szkoły podstawowej

w  Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mechowcu

na rok szkolny 2024/2025

• Dzień Babci i Dzień Dziadka 2024

• Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy w styczniu, pełnym chłodnych, szarych dni, jednak urok jaki niesie ze sobą wprowadza wszystkich w magiczny nastrój. W tych niezwykłych dniach Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich bliskich wyjątkowe dowody miłości, sprawiające im ogromną przyjemność.

22 stycznia 2024 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu wnucząt. Na twarzach dzieci było widać ogromną radość oraz skupienie. W uroczystości wystąpiły dzieci z przedszkola z grupy 3-4 latków oraz z grupy 5-6 latków oraz uczniowie z klas I - IV.

Gości przywitał Pan Dyrektor Tomasz Wilk składając im serdeczne życzenia. Podczas uroczystości dzieci prezentowały swoje talenty: recytowały wiersze, śpiewały ,tańczyły a także przedstawiali "Rzepkę" oraz " Dzień Babci i Dziadka w klimatach PRL-u" .

Wszystkie Babce i Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tyle wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek.

Gościom towarzyszyły radość i uśmiech. Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem życzeń "Wszystkiego dobrego życzymy, życzymy" oraz wręczeniem przygotowanych prezentów i upominków. Następie goście pozostali na słodkim poczęstunku.