• Sukces Natana w Wojewódzkim Konkursie Literackim

• Miło nam poinformować, że w Wojewódzkim Konkursie Literackim "Nam Henryk Sienkiewicz patronuje", organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce, uczeń klasy V - Natan Kopeć, w kategorii literackiej zdobył III miejsce. Gratulujemy!

• Cmolas – Mechowiec. Warto się integrować.

• Tego typu przedsięwzięcia są doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i oderwania się od szkolnej rutyny. W dobie Internetu spotkania „na żywo” są niezwykle ważne, gdyż młodzież ma możliwość porozmawiać ze sobą16 stycznia nasi uczniowie mieli przyjemność gościć w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mechowcu, aby odegrać dwie sztuki teatralne dla klas młodszych  i starszych. Podczas występów panowała miła atmosfera, co spowodowało, że nasi  aktorzy z klas V – VII czuli się znakomicie, wcielając się w swoje role. Po odegraniu przedstawień czekała na nas miła niespodzianka, ponieważ grupa dzieci 5 – 6 – letnich zaśpiewała pastorałkę, a następnie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.​​​​16 16 stycznia naszą szkołę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie z panią Edytą Urban, aby odegrać dwie sztuki teatralne. Jedną była "Królewna Śnieżka", a druga opowiadała o Bożym Narodzeniu. Podczas występów wszyscy z zainteresowaniem oglądali grę aktorów, którzy znakomicie wcielili się w swoje role, za co otrzymali gromkie brawa. Po obejrzeniu przedstawień nasza grupa 5 – 6 latków zaśpiewała gościom pastorałkę, a po tym odbyło się spotkanie integracyjne uczniów obu szkół.Tego typu przedsięwzięcia są doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i oderwania się od szkolnej rutyny. W dobie Internetu spotkania „na żywo” są niezwykle ważne, gdyż

młodzież ma możliwość porozmawiać ze sobąTego typu przedsięwzięcia są doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i oderwania się od szkolnej rutyny. W dobie Internetu spotkania „na żywo” są niezwykle ważne, gdyż młodzież ma możliwość porozmawiać ze sobą, wymienić się informacjami i poznać się.

Dziękujemy aktorom i pani reżyser za piękne przedstawienie i miłe spotkanie.

• Szkolne kolędowanie

• 22 grudnia 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Mechowcu , została przygotowana Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój zgromadzonych uczniów, nauczycieli oraz Dyrekcję naszej szkoły wprowadziły wyśpiewane kolędy w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów. Słuchający mieli możliwość włączyć się do wspólnego kolędowania. Po części artystycznej Pan Dyrektor serdecznie podziękował uczniom za piękny występ i złożył życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
          • Świąteczny Turniej z kodowania

• Na ostatnich grudniowych zajęciach odbył się Świąteczny Turniej z kodowania.

Pod uwagę w końcowych wynikach brana była szybkość rozwiązywania zadań, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość, a także koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz praca zespołowa.

Każdy z uczestników dostał upominek, a na zwycięzców czekała nagroda główna.

Najlepszy w młodszej grupie okazał się Nikodem Kazimierak, zaś w starszej Bartłomiej Sukiennik.

Serdecznie gratulujemy!

Od stycznia zapraszamy na kontynuację zajęć. Kto jest jeszcze zainteresowany zajęciami z kodowania, programowania o dołączenie do grup.

• Kiermasz Bożonarodzeniowy

• W ubiegły czwartek w naszej szkole odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Nasi uczniowie licznie dołączyli do akcji. Stroików, ozdób świątecznych było sporo. Wszystkie były wykonane starannie i z pomysłem. Nic więc dziwnego, że rozeszły się bardzo szybko, aby przyozdobić nasze domy na zbliżające się święta.

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie.