• VIII Ogólnopolska Akcja "Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie"

• W środę 25 X nasza szkoła przystąpiła do IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji "Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Celem akcji bylo:

-promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,

- integracja środowiska lokalnego

- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe

- zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu w szkole,

- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Dzieci najmłodsze słuchały bajek czytanych przez nauczycieli, zaś uczniowie klas II - VIII utworzyli strefę czytelniczą na korytarzu szkolnym. Wygodnie, w formie relaksu, wśród kolegów i koleżanek z nauczycielami i pracownikami szkoły oraz rodzicami cała społeczność szkolna czytała książki.

Dziękujemy za udział w akcji.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 17 października 2023 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na samym początku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Następnie w części artystycznej uczniowie klasy V oraz VI zaprezentowali scenki rodzajowe, wesołe piosenki, a także rozważania na temat pracy nauczycieli. Każdy z nauczycieli i pracowników szkoły otrzymał "tytuł nauczyciela" oraz statuetki w postaci złotych jabłek. Uczniowie składając życzenia wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

• Narodowe Czytanie 2023

• Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji propagującej znajomość największych dzieł polskiej literatury. Lekturą tegorocznej 12. edycji była powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Chętni uczniowie z klas III-VIII czytali fragment utworu - legendę o Janie i Cecylii - założycielach rodu Bohatyrowiczów, z którego wywodzą się jedni z głównych bohaterów książki.

Na lekcjach języka polskiego uczniowie poznali sylwetkę autorki powieści, dzięki prezentacji przygotowanej przez jednego z kolegów z klasy VIII oraz otrzymali pamiątkową pieczęć tegorocznej edycji wydarzenia.