• Dzień Chłopaka w przedszkolu

• Z okazji Dnia Chłopaka życzymy wszystkim chłopcom dużo uśmiechu na twarzach każdego dnia tak jak miało to miejsce podczas dzisiejszego święta . Dzięki zaangażowaniu rodziców dziś każdy chłopiec z naszej grupy mógł poczuć się wyjątkowo, podczas rozdawania pamiątkowych medali i dyplomów Super Chłopaka. Na koniec zarówno chłopcy jak i dziewczynki otrzymali przygotowane przez rodziców upominki oraz słodki poczęstunek .

• Wycieczka przedszkolaków do Rancza w Pstrągowej

• 25 września grupa 5-6 latków z przedszkola wraz z rodzicami udała się na wycieczkę do Pstrągowej . Podczas zwiedzania Rancza dzieci mogły liczyć na wiele atrakcji takie jak przejazdżka kuligiem po okolicy, karmienie zwierząt w mini zoo, park linowy, zjeżdżalnie czy dmuchany plac zabaw . To był dzień pełen wrażeń i wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy. Dziękujemy rodzicom za towarzyszenie swoim pociechom w naszej przedszkolnej wyprawie.

• Wycieczka szkolna do Muzeum PRL-u Nowej Huty oraz Kopalni Soli w Bochni

• Dnia 14 września 2023r. odbyła się wycieczka szkolna do Muzeum PRL-u Nowej Huty oraz Kopalni Soli w Bochni sfinansowana ze środków Fundacji PZU w ramach realizowanego projektu "Świat PRL widziany oczami rodziców i dzieci".

Czym i w co bawiły się dzieci w PRL-u? Jakie formy i możliwości zabawy zmieniały się wraz z upływem czasu? A może niektóre z nich wciąż są znane i popularne? Odpowiedzi na te pytania dzieci uzyskały na wystawie w Muzeum PRL Nowej Huty. Można było nie tylko oglądać, czytać, ale też dotykać, bawić się i doświadczać.

Kolejną atrakcją była Kopalni Soli w Bochni. W unikatowym labiryncie solnych korytarzy, czekało na nas wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem Cambi był wielkim przeżyciem. Pod okiem naszych przewodników zwiedzaliśmy kopalnię oraz odbyliśmy przejazd podziemną kolejką wzdłuż podłużni August. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi.Trasę wycieczkową zakończyliśmy wspólnym spędzeniem czasu -zakupem pamiątek oraz przy gorącym smacznym posiłku w największej z podziemnych komór, komorze Ważyn ok. 250 metrów pod powierzchnią ziemi. Chłopcy w wolnym czasie zagrali mecz piłki nożnej. Poznawanie „podziemnego, solnego miasta” było niezwykłą przygodą oraz interesującą lekcją historii i przyrody. Dzięki tej wycieczce doceniliśmy ciężką i bardzo niebezpieczną pracę górników.

Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI- ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI.

Święto Kropki rozpoczęliśmy od przypomnienia krótkiej historii Vasthi – nieśmiałej dziewczynki, która myślała ,że  nie potrafi rysować i malować. Nauczycielka, zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie. Dziewczynka postawiła kropkę na środku kartki i oddała pracę nauczycielce, która   oprawiła dzieło w pozłacaną ramkę i powiesiła nad biurkiem. Dziewczynka uwierzyła w siebie, a jej historia stała się inspiracją dla innych w poszukiwaniu swoich talentów.

W ramach obchodów tego święta w szkole odbyły się zabawy z kropką oraz ,,Kropkowa rewia mody”, podczas której przedszkolaki z grupy 5-6 latków i uczniowie zaprezentowali stroje w kropki, kropeczki…

Pomysłowość i talenty uczniów można było podziwiać również na wystawie ,,Kropkowe dzieła sztuki”.