• Piknik Rodzinny " Świat PRL widziany oczami rodziców i dzieci"

• Dnia 25 czerwca 2023r. na terenie przy placu orlika w Mechowcu odbył się piknik rodzinny pt:" Świat PRL widziany oczami rodziców i dzieci" sfinansowany ze środków Fundacji PZU.

Impreza rozpoczęła się od występów scenicznych dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Mechowcu.

Tegoroczny Piknik Rodzinny tematycznie nawiązywał do czasów PRL. Głównym zaplanowanym działaniem był przygotowany przez nasze dzieci ze szkoły- pokaz mody z lat 80-tych w ramach którego został zorganizowany konkurs na najciekawszy strój PRL-u, w którym były do zdobycia nagrody finansowane z Fundacji PZU.

Podczas wydarzenia organizowany były również konkurs wiedzy dla dorosłych na temat tego okresu dziejów naszego kraju. Podziwiać można było też między innymi pojazdy z tamtej epoki, jak np. polski samochód Fiat 126p, Żuk czy też motory WSK,SHL.

Nie zabrakło również PRL-owskich smakołyków przygotowanych przez KGW " Prymule" m.in. bigos,chleb swojski że smalcem, drożdżówki,ciasta w-ztka i wiele innych potraw.

Ponadto na pikniku odbyły się rewelacyjne zabawy dla dzieci,które przywołały nostalgiczne wspomnienia z lat 70-80. Swoich sił dzieci spróbowały w tradycyjnych grach i zabawach,które były popularne w tamtych czasach m.in. gra w klasy, gumę, zośkę czy skakanie na skakance.

Piknik był fantastycznym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w gronie najbliższych oraz z pewnością dla niektórych powrotem do wspomnień czasów PRL-u.

Uśmiechnięte buzie naszych dzieci oraz rodziców, dziadków świadczą o tym, że piknik był udany.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Jak ten czas szybko płynie! Dopiero co był wrzesień, a tu już kolejny rok szkolny dobiegł końca. Za nami uroczysta akademia, podczas której wyróżnieni zostali uczniowie z najwyższymi średnimi ocen.

Pożegnaliśmy również ósmoklasistów - absolwentów szkoły podstawowej. Było i zabawnie, i wzruszająco. Nie obyło się bez wspomnień, ciepłych słów oraz życzeń. Na koniec śpiewająco zaprezentowały się przedszkolaki z grupy starszaków, a uczniowie klas IV-VIII tanecznym krokiem wprowadzili nas w czas wakacji.

😊🌴

• Wyjazd do Jump Park w Mielcu!

• Wakacje tuż, tuż!!! 🌞🌴🌴A my sprawdzamy miejsca, gdzie można aktywnie spędzić czas wolny 😊 Po dzisiejszym wypadzie, z powodzeniem możemy polecić JUMP PARK w Mielcu 🤸🛝🤸‍♂️
            Uczniowie wrócili z wycieczki zmęczeni, ale za to bardzo zadowoleni.