• SZKOLNY HAPPENING

• 21 kwietnia odbył się szkolny happening o treściach ekologicznych.

Wydarzenie to było artystyczną formą wypowiedzi wzbudzającą refleksje o  niebezpieczeństwach związanych z wycinką lasów, zaśmiecaniem planety Ziemi, toksycznością plastiku, spalin, dymów i ścieków. Happening skłaniał także do działań na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie klasy 7, którzy przygotowali ten plastyczny występ, rozpoczęli go od hasła ,, Dbaj o środowisko, Ziemia to nie wysypisko”.

Uczestnicy- uczniowie   aktywnie uczestniczyli  w tym widowisku, chętnie posprzątali  i posegregowali śmieci , które stanowiły elementy scenografii. Hasło happeningu zostało ponownie powtórzone przez wszystkich i stało się inspiracją do  porządkowania najbliższego otoczenia i zbierania  śmieci na terenie naszej miejscowości.

• Szkolny Turniej Warcabowy

• W dniach 12-17.04 w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Warcabowy, w którym wzięli udział uczniowie z klas I-VIII. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych, z których dwie pierwsze osoby będą reprezentowały naszą szkołę, podczas VII Gminnego Turnieju Warcabowego.

A oto wyniki zawodów:

Kat. kl. I-III:

I miejsce - Maksymilian Kopeć kl. II

II miejsce - Wiktoria Kopeć kl. III

III miejsce- Maja Wesołowska kl. III

Kat. kl. IV - VI:

I miejsce - Kamil Wargacki kl. V

II miejsce - Gracjan Wlazło kl. VI

III miejsce - Maksymilian Kazimierak kl. V

Kat. kl. VI- VIII:

I miejsce - Grzegorz Serafin kl. VIII

II miejsce - Szymon Kazimierak kl. VII

III miejsce - Zuzanna Ofiara kl. VII

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

• Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami

2 kwietnia przypadał Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, nasi uczniowie na znak solidarności ubrali się na niebiesko.

Oprócz tego "świetliczaki" przyozdobiły naszą gazetkę poświęconą tematyce autyzmu pieknymi, niebieskimi motylami.

• Świąteczne prace plastyczne

• Uczniowie klas młodszych wykonali ozdoby świąteczne wg. własnych pomysłów.  Na zdjęciach znajdują sie również prace konkursowe przygotowane na konkurs powiatowy.

• Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

• 23 marca chętni uczniowie z klas I - III brali udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania "Baśnie, bajki, bajeczki..." Uczestnicy konkursu, a było ich 12, czytali przed starszą grupą przedszkolaków i jury, w której zasiadła pani bibliotekarka i pani nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły. Młodzi czytelnicy starali się czytać pięknie i zainteresować treścią książki zasłuchanych przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni i wyróżnieni, a najwyżej ocenieni byli: Gabriela Dyszewska - kl. I, Maksymilian Kopeć - kl. II, Maja Wesołowska - kl. III oraz Liliana Wlazło - kl. II i Wiktoria Kopeć - kl. III. Gratulujemy!

• Konkurs "Ozdoba Wielkanocna"

• Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w naszym konkursie "Ozdoba Wielkanocna" i trud jaki musieli włożyć w wykonanie stroików wielkanocnych.

Poniżej prezentujemy listę zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

I grupa - klasa I-III

1 miejsce- Maja Wesołowska (klasa-III)

2 miejsce - Lilianna Wlazło (klasa - II)

3 miejsce - Karolina Serafin (klasa -I)

Wyróżnienie- Emilia Serafin (klasa - II)

II grupa - klasa IV-VIII

1 miejsce- Rafał Kosiorowski (klasa- VII)

2 miejsce - Zuzanna Zięba (klasa - VII)

3 miejsce - Gracjan Wlazło (klasa - VI)

Wyróżnienie- Krystian Serafin (klasa-IV)

Wszystkie prace wykonane przez uczniów w ramach konkursu na "Ozdobę wielkanocną" zostały przekazane na kiermasz wielkanocny dla Karolka Pacyny z Zarębek, który cierpi na śmiertelną wadę serca. Stroiki odebrała mama Karolka - Pani Elżbieta Pacyna.

• Dzień Matematyki

• W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy Dzień matematyki oraz Dzień liczby ”pi”. W naszej szkole przez 3 dni uczniowie rozwiązywali matematyczne łamigłówki, zarówno w wersji papierowej, jak i cyfrowej. Ponadto starsze klasy wzięły udział w matematycznej wersji znanego turnieju „Familiada”, podczas którego zmierzyli się z matematycznymi zagadkami.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca świętowaliśmy długo wyczekiwany Pierwszy Dzień Wiosny. Klasy 1-3 udały się na spacer, aby szukać pierwszych jej zwiastunów.

Ten dzień to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji, na znak solidarności uczniowie założyli dwie różnokolorowe skarpetki. Po krótkiej pogadance dotyczącej dzisiejszego święta, uczniowie grali w tematyczne, „skarpetkowe” gry.

• JESTEM EKO

• Miło jest nam poinformować, że właśnie zakończylismy działanie w ramach ogólnopoloskiego projektu edukacyjnego ,, Jestem Eko" . Od października 2022 w naszej szkole uczniowie klasy 4 i 6 realizowali zadania dotyczące ekologii . Celem projektu było uświadowmienie uczniom jak ważną sprawą jest dbanie o nasze środowisko oraz w jaki sposób można to robić . Swoje działnia uczniowie dokumentowali na stonie inernetowej : Koło Przyrodnicze ,, Jestem Eko" ZSP nr 1 w Mechowcu , gdzie można śledzić efekty naszej pracy. Na zkończenie każde koło przygotowało zadanie konkursowe . Teraz  pozostało już tylko czekać na wyniki.