zkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii" w kategorii klas IV-VI został rozstrzygnięty. Ten zaszczytny tytuł zdobyła Jowita Dworak z kl.VI.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
zkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii" w kategorii klas IV-VI został rozstrzygnięty. Ten zaszczytny tytuł zdobyła Jowita Dworak z kl.VI.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych odbyło się dzisiaj spotkanie całej społeczności szkolnej. Głównym punktem było przedstawienie w wykonaniu klas 1-4 pt. “Wielkanoc u Czerwonego Kapturka”. Nasi aktorzy wspaniale wcieli się w swoje role. Należy wspomnieć, że od II półrocza w naszej szkole odbywają się zajęcia kółka teatralnego. Dopełnieniem występu były piosenki w wykonaniu zerówki, a na koniec życzenia i wielkanocne upominki od Samorządu Uczniowskiego.
W piątek 22 marca grupa 5/6 latków gościła mamę naszej Blanki - panią Bernadettę, która pracuje jako higienistka stomatologiczna w DontiCa Stomatologia. Dziękujemy za wyjaśnienie nam, jak powinna wyglądać prawidłowa higienizacja zębów. Warsztaty przygotowane przez naszego Gościa były bardzo ciekawe, a co najważniejsze zachęciły dzieci do dbania o swoje piękne uśmiechy.
I miejsce w Konkursie Plastycznym pt." Żołnierze Wyklęci" w kategorii portret zdobył nasz utalentowany plastycznie uczeń Damian Kosiorowski z kl.V. Gratulujemy!
21 marca to Pierwszy Dzień kalendarzowej wiosny!
Ale nie tylko, to również „Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa”
Uczniowie na znak solidarności z osobami borykającymi się z tą chorobą założyli dziś kolorowe skarpetki
Gest ten ma na celu pokazanie, że każdy ma prawo do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, a osoby cierpiące na zespół Downa także mogą zostać sławnymi malarzami, poetami, aktorami czy paraolimpijczykami
II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia w XXI edycji Konkursu Wojewódzkiego "Moja miejscowość i region są piekne"!
21 marca br. w Zespole Szkół nr 2 w Nienadówce odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Komisja konkursowa spośród 123 prac nagrodziła 18 oraz 34 prace wyróżniła. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Są to:
- w kategorii literacko-historycznej: Natan Kopeć z kl.V- II miejsce oraz Krystian Serafin z kl.V- wyróżnienie,
- w kategorii plastycznej: Szymon Kazimierak z kl.VIII- III miejsce oraz Ksawery Kopeć - wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
22 marca grupę 5-6 latków z naszego przedszkola odwiedziła Pani Borowiec, która jest higienistką stomatologiczną i pracuje w gabinecie dentystycznym w Kolbuszowej. Dzieci podczas prowadzonych zajęć dowiedziały się czym zajmuje się higienista stomatologiczna, jakich narzędzi pracy używa oraz jak dbać o nasze zęby aby unikanąć próchnicy. To były bardzo ciekawe i pouczajace zajęcia.
Miło nam poinformować, iż Maja Wesołowska-uczennica klasy IV- zdobyła tytuł laureata za zajęcie 12. miejsca w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Ortograficzny" w sesji jesiennej w roku szkolnym 2023/2024.
Gratulujemy Mai i życzymy kolejnych sukcesów.
12.03 w Szkole Podstawowej w Kopciach, rozegrany został VIII Gminny Turniej Warcabowy o Puchar Wójta Gminy Dzikowiec.
Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: kl.1-3, kl.4-6 i kl.7-8.
Naszą szkołę reprezentowali: Jagoda Wesołowska, Maksymilian Kopeć, Maksymilian Kazimierak, Kamil Wargacki, Szymon Kazimierak i Gracjan Wlazło.
Gratulujemy zawodnikom udziału w zawodach!
6 marca w naszej szkole został rozegrany turniej warcabowy. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych:
Kat. I - klasy I-III
Kat. II - klasy IV-VI
Kat. III - klasy VII- VIII
Uczniowie rozegrali bardzo dużo pojedynków i po zaciętej walce wyłoniliśmy zwycięzców, którzy będą nas reprezentować podczas VIII Gminnego Turnieju Warcabowego w Szkole Podstawowej w Kopciach. W kategorii klas 1-3 reprezentantami naszej szkoły będą: Jagoda Wesołowska z kl. 1 i Maksymilian Kopeć z kl. 3., kl. 4-6 - Kamil Wargacki i Maksymilian Kazimierak, kl. 7-8 - Szymon Kazimierak i Grancjan Wlazło.
Gratulujemy i życzymy powiedzenia na zawodach gminnych!
Jak co roku , również i w tym świętowaliśmy Dzień Kobiet . Dziewczynki otrzymały upominiki oraz dyplomy przygotowane przez rodziców przedszkolaków . Chłopcy również zostali obdarowani tak aby ten dzień był dla wszystkich radosny. W czasie zajęć dzieci wykonały bukiety z papieru kolorowego aby wręczyć je swoim mamom. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się ,aby ten dzień uczynić wyjątkowym .Wspólne świetowanie to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku odbarowywania upominkami swoich najbliższych.
1 marca br. w Zespole Szkół w Dzikowcu odbył się Gminny Konkurs "Magia zimy". Wzięli w nim udział uczniowie klas I- V. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach: plastycznej i recytatorskiej. W kategorii recytacji naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice. Wielkim sukcesem zakończył się występ Mai Wesołowskiej z kl.IV, która recytacją wiersza A. Rymkiewicza "Zima zimie nierówna" zdobyła II miejsce. A oto nasze sukcesy w kategorii plastycznej: Jagoda Wesołowska z kl. I - II miejsce, Karolina Serafin z kl.II- wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
W naszej szkole także świętowaliśmy MDJO. Na lekcjach języka polskiego oglądaliśmy prezentacje związane z tym świętem, próbowaliśmy sił w różnego typu ćwiczeniach, układaliśmy "lepieje" oraz graliśmy w "kaboom".
Został również przeprowadzony Szkolny Konkurs Polonistyczny na plakat promujący ten dzień. Na konkurs wpłynęło 5 prac, które znalazły się na wystawce szkolnej. W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody. I miejsce zdobyła Maja Wesołowska z kl.IV i Natan Kopeć z kl.V, II miejsce - Amelia Gołębiowska z kl.VI i Ksawery Kopeć z kl.VIII, a III miejsce zdobył Gracjan Wlazło z kl.VII.
Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka ścienna, wystawka słowników oraz stacje zadaniowe. Starsi uczniowie mogli spróbować swoich sił m.in. rozwiązując zagadki, quizy, uzupełnianki wykreślanki, recytując łamańce językowe, rozszyfrowując błędne zdania i wyrazy ukryte w kodach QR, odgadując tytuły książek i autora na podstawie cytatu umieszczonego w balonie.
Swój wkład w ten dzień mieli także uczniowie klas młodszych, na których czekały literkowe i zwierzęce mandale do pokolorowania, uzupełnianki, rymowanki oraz mini puzzle
Za każde prawidłowe rozwiązanie zadań uczniowie nagradzani byli cukierkami.
Językowe zabawy cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów o czym świadczyły długie kolejki do nauczyciela. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze, przy dźwiękach nastrojowej muzyki.
Mamy nadzieję, że uczniowie choć w niewielkim stopniu uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem oraz symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.
14 lutego w naszej szkole i przedszkolu świętowaliśmy Walentynki. Dzieci poznały historię tego święta oraz na różne sposoby starali się aby ten dzień był wyjątkowy. Były zabawy z sercami, słodkie upominki , które przygotowali rodzice trójek klasowych a także poczta walentynkowa.
Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy w styczniu, pełnym chłodnych, szarych dni, jednak urok jaki niesie ze sobą wprowadza wszystkich w magiczny nastrój. W tych niezwykłych dniach Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich bliskich wyjątkowe dowody miłości, sprawiające im ogromną przyjemność.
22 stycznia 2024 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu wnucząt. Na twarzach dzieci było widać ogromną radość oraz skupienie. W uroczystości wystąpiły dzieci z przedszkola z grupy 3-4 latków oraz z grupy 5-6 latków oraz uczniowie z klas I - IV.
Gości przywitał Pan Dyrektor Tomasz Wilk składając im serdeczne życzenia. Podczas uroczystości dzieci prezentowały swoje talenty: recytowały wiersze, śpiewały ,tańczyły a także przedstawiali "Rzepkę" oraz " Dzień Babci i Dziadka w klimatach PRL-u" .
Wszystkie Babce i Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły tyle wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek.
Gościom towarzyszyły radość i uśmiech. Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem życzeń "Wszystkiego dobrego życzymy, życzymy" oraz wręczeniem przygotowanych prezentów i upominków. Następie goście pozostali na słodkim poczęstunku.
Miło nam poinformować, że w Wojewódzkim Konkursie Literackim "Nam Henryk Sienkiewicz patronuje", organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce, uczeń klasy V - Natan Kopeć, w kategorii literackiej zdobył III miejsce. Gratulujemy!
Tego typu przedsięwzięcia są doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i oderwania się od szkolnej rutyny. W dobie Internetu spotkania „na żywo” są niezwykle ważne, gdyż młodzież ma możliwość porozmawiać ze sobą16 stycznia nasi uczniowie mieli przyjemność gościć w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mechowcu, aby odegrać dwie sztuki teatralne dla klas młodszych i starszych. Podczas występów panowała miła atmosfera, co spowodowało, że nasi aktorzy z klas V – VII czuli się znakomicie, wcielając się w swoje role. Po odegraniu przedstawień czekała na nas miła niespodzianka, ponieważ grupa dzieci 5 – 6 – letnich zaśpiewała pastorałkę, a następnie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek.16 16 stycznia naszą szkołę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Cmolasie z panią Edytą Urban, aby odegrać dwie sztuki teatralne. Jedną była "Królewna Śnieżka", a druga opowiadała o Bożym Narodzeniu. Podczas występów wszyscy z zainteresowaniem oglądali grę aktorów, którzy znakomicie wcielili się w swoje role, za co otrzymali gromkie brawa. Po obejrzeniu przedstawień nasza grupa 5 – 6 latków zaśpiewała gościom pastorałkę, a po tym odbyło się spotkanie integracyjne uczniów obu szkół.Tego typu przedsięwzięcia są doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i oderwania się od szkolnej rutyny. W dobie Internetu spotkania „na żywo” są niezwykle ważne, gdyż
młodzież ma możliwość porozmawiać ze sobąTego typu przedsięwzięcia są doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i oderwania się od szkolnej rutyny. W dobie Internetu spotkania „na żywo” są niezwykle ważne, gdyż młodzież ma możliwość porozmawiać ze sobą, wymienić się informacjami i poznać się.
Dziękujemy aktorom i pani reżyser za piękne przedstawienie i miłe spotkanie.
Powered by aSc EduPage