• Wycieczka do ,, Bartnika Sądeckiego" w Stróżach

          • 29 maja 2023 uczniowie z naszej szkoły odwiedzili gospodarstwo pasieczne ,, Bartnik Sądecki" w ramach projektu ,, Pszczoła i jej otoczenie" dofinansowanego przez Regionalną Fundację Serce w Kolbuszowej . Pogoda dopisała więc dzieci miały okazję zwiedzić skansen i muzeum pszczelarstwa gdzie Pani przewodnik przybliżyła nam życie pszczół . Następnie  dzieci obejrzały film i wysłuchały efektów dźwiękowych , charakterystycznych dla życia pszczół po czym udały się na warsztaty ,, Magia wosku pszczelego"   gdzie własnoręcznie wykonały swoje świece z węzy pszczelej , które mogły zabrać do domu oraz spróbować różnego rodzaju miodów z pysznymi ciastkami. Po zakupieniu   pamiątek  wszyscy udali się do kolejnego punktu wycieczki czyli Krynicy gdzie największą atrakcją był przyjazd pod stację narciarską Słotwiny Area i wjazd kolejką krzesełkową a następnie wyjście na wieżę widokową z której można było podziwiać piękne widoki okolicy . Była to wspaniała przygoda i dzień pełen wrażeń , który na pewno długo wszyscy będą wspominać.        

          • I WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW „TANECZNA NIEZAPOMINAJKA”

          • 19.05.2023r. Zespół Taneczny "Mechowiaczki" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 z Mechowca wziął udział w I Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów " Taneczna Niezapominajka", który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie, a organizatorem było Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej PROMOTOR z Rzeszowa.

            Zespół Taneczny "Mechowiaczki" w składzie: Julia Kazimierak, Julia Snopek, Gabriela Dyszewska, Maja Kopeć, Nikola Walkowicz, Karolina Serafin, Oliwier Wargacki, Emilia Serafin, Lilianna Wlazło, Łukasz Kosiorowski, Nikodem Mokrzycki, Maksymilian Kopeć, Maja Wesołowska, Wiktoria Kopeć, Ewelina Skiba, pod okiem instruktorki tańca ludowego Pani Karoliny Majdan-Soleckiej zaprezentował taniec "Trojak" i za występ otrzymał WYRÓŻNIENIE I STOPNIA . Cóż za udany debiut!!

            Pękamy z dumy i oczywiście trzymamy kciuki za kolejne dyplomy, medale i puchary. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Projekt "Pszczoła i jej otoczenie"

          • W kwietniu 2023r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Mechowcu odbyły się zajęcia plastyczne pt: " Pszczoła na plastrze miodu" oraz zajęcia przyrodnicze pt: " Rośliny miododajne w ogrodzie" realizowane w ramach projektu "Pszczoła i jej otoczenie" finansowane przez Regionalną Fundację Rozwoju "Serce" w Kolbuszowej.

            Projekt ma na celu podniesienie wiedzy na temat pszczół ich cyklem rozwojowym, zwyczajami,miejscem zamieszkania szczególną rolą jaką pełnią w przyrodzie oraz w życiu człowieka. Na zajęciach przyrodniczych uczniowie poznali rośliny miododajne, które przyciągają pszczoły w ogrodzie oraz założyli własny szkolny mini ogródek.

          • XV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Śpiewam bo lubię”

          • 16 maja 2023r. odbył się XV Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Śpiewam bo lubię”, organizatorem konkursu było Samorządowe Centrum Kultury w Dzikowcu. W konkursie tym zespół "Promyczki" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Mechowcu z grupy 5-6 latków w składzie ( Patryk Kosiorowski, Aleksandra Gancarz, Milena Ziętek, Dagmara Dworak, Jagoda Wesołowska) zaśpiewały piosenkę pt: "Jesienny kujawiaczek". Zespół otrzymał dyplom za udział w festiwalu oraz nagrody pocieszenia.

            W kategorii solista z klas 1-3 zaprezentowały się uczennice Lilianna Wlazło ( kl. II), Ewelina Skiba (kl.III) i otrzymały dyplomy za udział w festiwalu oraz nagrody pocieszenia.

            Następnie w kategorii solista z klas IV-VIII wystąpił Rafał Kosiorowski ( kl.VII) otrzymując dyplom za udział w festiwalu oraz nagrodę pocieszenia. W Kategorii zespół wystąpił zespół "Piątaki" uczennice z klasy V w składzie(Amelia Gołębiowska, Aleksandra Skiba, Natalia Kosiorowska, Karolina Maciąg, Jowita Dworak) i otrzymały wyróżnienie oraz nagrody pocieszenia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Gminne zawody sportowe „Baw się z nami”

          • 17 maja nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w zawodach sportowych „Baw się z nami” rozgrywanych w Szkole Podstwawowej w Wilczej Woli. Konkurencje w jakich brali udział uczniowie to:

            -bieg z pałeczką sztafetową,

            -bieg z szarfami,

            -bieg w workach,

            -bieg z zamianą piłek,

            -strzał piłką do bramki,

            -oraz rzut do ruchomego kosza

            Naszą szkołę reprezentowali następujący zawodnicy: Maja Kopeć, Julia Kazimierak, Julia Snopek, Gabrysia Dyszewska, Olivier Wargacki - uczniowie klasy I; Maksymilian Kopeć, Liliana Wlazło, Nikodem Mokrzycki z klasy II oraz Wiktoria Kopeć i Maja Wesołowska uczennice klasy III. Mimo, iż nie zdobyliśmy miejsca na podium gratulujemy młodym zawodnikom ambicji i waleczności! Daliście z siebie wszystko! Na pewno powalczymy za rok!

          • "Witaj Maj, Trzeci Maj"

          • "Witaj Maj, Trzeci Maj, u Polaków błogi raj!"

            Słowa tego pięknego mazurka wybrzmiały podczas uroczystej akademii z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy V, VII i VIII przybliżyli nam fakty związane z tym ważnym wydarzeniem w historii Polski. Narodowe święto uczciła również grupa starszaków z przedszkola, wykonując piosenki o tematyce patriotycznej.

          • Przedszkolaki poznają zawód strażaka

          • 27.04. 2023r. grupa 3-4 latków udała się do Ochotniczej Straży Pożarnej w Mechowcu. Przywitał nas miły Pan Strażak, który opowiadał dzieciom o pracy strażaka. Dzieci obejrzały wóz strażacki oraz niezbędne do pracy urządzenia. Przedszkolaki mogły wsiąść do wozu strażackiego oraz przymierzyć hełm strażacki. Wszystkie dzieci wykazały się wiedzą i znajomością numeru alarmowego. Dzieci wiedziały,jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia pożarem.Po wycieczce dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka to bardzo ciężka praca, ale niektórzy w przyszłości chcieliby zostać dzielnym strażakiem.

          • Pasowanie na czytelnika

          • Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. /Kuklewicz/

            Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klasy pierwszej, które odbyło się 12.04.2023r.  było dla nich ważnym wydarzeniem. 

            A wszystko zaczęło się od pogadanki nauczyciela biblioteki oraz krótkiego filmiku, z którego dzieci dowiedziały się jak powstaje książka,  dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde z dzieci wypożyczyło książkę do domu.

            Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

             

          • PRZEDSZKOLAKI U STRAŻAKÓW

          • Przedszkolaki z Mechowca serdecznie dziękują Panu Andrzejowi Ziębie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mechowcu,który oprowadzał dzieci po remizie strażackiej.Wszystkie przedszkolaki z ogromnym zaciekawiemniem słuchały na czym polega praca strażaka , jak wygląda strój strażacki  oraz w jakich akcjach uczstniczy straż pożarna. Na koniec dzieci mogły zobaczyć wyposażenie wozu strażackiego oraz przymierzyć hełm strażacki. 

          • SZKOLNY HAPPENING

          • 21 kwietnia odbył się szkolny happening o treściach ekologicznych.

                   Wydarzenie to było artystyczną formą wypowiedzi wzbudzającą refleksje o  niebezpieczeństwach związanych z wycinką lasów, zaśmiecaniem planety Ziemi, toksycznością plastiku, spalin, dymów i ścieków. Happening skłaniał także do działań na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie klasy 7, którzy przygotowali ten plastyczny występ, rozpoczęli go od hasła ,, Dbaj o środowisko, Ziemia to nie wysypisko”.

            Uczestnicy- uczniowie   aktywnie uczestniczyli  w tym widowisku, chętnie posprzątali  i posegregowali śmieci , które stanowiły elementy scenografii. Hasło happeningu zostało ponownie powtórzone przez wszystkich i stało się inspiracją do  porządkowania najbliższego otoczenia i zbierania  śmieci na terenie naszej miejscowości.

          • Szkolny Turniej Warcabowy

          • W dniach 12-17.04 w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Warcabowy, w którym wzięli udział uczniowie z klas I-VIII. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych, z których dwie pierwsze osoby będą reprezentowały naszą szkołę, podczas VII Gminnego Turnieju Warcabowego.

            A oto wyniki zawodów:

            Kat. kl. I-III:

            I miejsce - Maksymilian Kopeć kl. II

            II miejsce - Wiktoria Kopeć kl. III

            III miejsce- Maja Wesołowska kl. III

            Kat. kl. IV - VI:

            I miejsce - Kamil Wargacki kl. V

            II miejsce - Gracjan Wlazło kl. VI

            III miejsce - Maksymilian Kazimierak kl. V

            Kat. kl. VI- VIII:

            I miejsce - Grzegorz Serafin kl. VIII

            II miejsce - Szymon Kazimierak kl. VII

            III miejsce - Zuzanna Ofiara kl. VII

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami

            2 kwietnia przypadał Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, nasi uczniowie na znak solidarności ubrali się na niebiesko.

            Oprócz tego "świetliczaki" przyozdobiły naszą gazetkę poświęconą tematyce autyzmu pieknymi, niebieskimi motylami.

          • Świąteczne prace plastyczne

          • Uczniowie klas młodszych wykonali ozdoby świąteczne wg. własnych pomysłów.  Na zdjęciach znajdują sie również prace konkursowe przygotowane na konkurs powiatowy.

          • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

          • 23 marca chętni uczniowie z klas I - III brali udział w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania "Baśnie, bajki, bajeczki..." Uczestnicy konkursu, a było ich 12, czytali przed starszą grupą przedszkolaków i jury, w której zasiadła pani bibliotekarka i pani nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły. Młodzi czytelnicy starali się czytać pięknie i zainteresować treścią książki zasłuchanych przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni i wyróżnieni, a najwyżej ocenieni byli: Gabriela Dyszewska - kl. I, Maksymilian Kopeć - kl. II, Maja Wesołowska - kl. III oraz Liliana Wlazło - kl. II i Wiktoria Kopeć - kl. III. Gratulujemy!

          • Konkurs "Ozdoba Wielkanocna"

          • Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w naszym konkursie "Ozdoba Wielkanocna" i trud jaki musieli włożyć w wykonanie stroików wielkanocnych. 

            Poniżej prezentujemy listę zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

            I grupa - klasa I-III

            1 miejsce- Maja Wesołowska (klasa-III)

            2 miejsce - Lilianna Wlazło (klasa - II)

            3 miejsce - Karolina Serafin (klasa -I)

            Wyróżnienie- Emilia Serafin (klasa - II)

            II grupa - klasa IV-VIII

            1 miejsce- Rafał Kosiorowski (klasa- VII)

            2 miejsce - Zuzanna Zięba (klasa - VII)

            3 miejsce - Gracjan Wlazło (klasa - VI)

            Wyróżnienie- Krystian Serafin (klasa-IV)

            Wszystkie prace wykonane przez uczniów w ramach konkursu na "Ozdobę wielkanocną" zostały przekazane na kiermasz wielkanocny dla Karolka Pacyny z Zarębek, który cierpi na śmiertelną wadę serca. Stroiki odebrała mama Karolka - Pani Elżbieta Pacyna.

          • Dzień Matematyki

          • W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy Dzień matematyki oraz Dzień liczby ”pi”. W naszej szkole przez 3 dni uczniowie rozwiązywali matematyczne łamigłówki, zarówno w wersji papierowej, jak i cyfrowej. Ponadto starsze klasy wzięły udział w matematycznej wersji znanego turnieju „Familiada”, podczas którego zmierzyli się z matematycznymi zagadkami.

          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca świętowaliśmy długo wyczekiwany Pierwszy Dzień Wiosny. Klasy 1-3 udały się na spacer, aby szukać pierwszych jej zwiastunów.

            Ten dzień to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji, na znak solidarności uczniowie założyli dwie różnokolorowe skarpetki. Po krótkiej pogadance dotyczącej dzisiejszego święta, uczniowie grali w tematyczne, „skarpetkowe” gry.

          • JESTEM EKO

          • Miło jest nam poinformować, że właśnie zakończylismy działanie w ramach ogólnopoloskiego projektu edukacyjnego ,, Jestem Eko" . Od października 2022 w naszej szkole uczniowie klasy 4 i 6 realizowali zadania dotyczące ekologii . Celem projektu było uświadowmienie uczniom jak ważną sprawą jest dbanie o nasze środowisko oraz w jaki sposób można to robić . Swoje działnia uczniowie dokumentowali na stonie inernetowej : Koło Przyrodnicze ,, Jestem Eko" ZSP nr 1 w Mechowcu , gdzie można śledzić efekty naszej pracy. Na zkończenie każde koło przygotowało zadanie konkursowe . Teraz  pozostało już tylko czekać na wyniki. 

          • WIOSNA U PRZEDSZKOLAKÓW

          • Wiosna zawitała róznież do przedszkolaków. Wspólnie w radosnych nastrojach zasadziliśmy cebulki aby je nastepnie obserwować jak budzą się do życia. Następnie udaliśmy się na spacer w poszukiwniu wiosny. Udało nam się zobaczyć bociana i zerwać bukiet bazi. Wszyscy stwierdzili jednogłośnie , że wiosna już przyszła. 

    • Dane adresowe

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Mechowcu
      • szkola@zspmechowiec.pl, szkolamechowiec@gmail.com
      • szkoła - (+48) 17 744 22 07 przedszkole - (+48) 17 744 22 08
      • Mechowiec 78 36-122 Dzikowiec 36-122 Dzikowiec Poland
    • Logowanie