• Drodzy Rodzice!

1 marca rozpoczynamy rekrutację

do przedszkola i klasy I szkoły podstawowej

w  Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mechowcu

na rok szkolny 2023/2024

• Na stoku narciarskim...

• Dziś, 23 lutego uczniowie naszej szkoły aktywnie spędzili czas na stoku narciarskim Puławy KiczeraSki. Jak widać na zdjęciach, było cudownie!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 1 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto zostało ustanowione w 1999 roku przez UNESCO i przypomina o konieczności troski o język ojczysty oraz języki zagrożone i ginące. Dzień ten ma w szczególny sposób podkreślić, jak bogaty, różnorodny i piękny jest nasz język polski. Wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Podczas lekcji języka polskiego w klasach IV-VIII zapoznaliśmy się z różnymi ciekawostkami dotyczącymi polszczyzny, rozwijaliśmy słownictwo oraz ćwiczyliśmy poprawność ortograficzną poprzez gry i zabawy. Oprócz tego na korytarzu czekały na uczniów stacje zadaniowe, m. in. puzzle wyrazowe, wykreślanki i łamańce językowe, z którymi dzieci chętnie się mierzyły podczas przerw. Zadania w formie zabawy dostarczyły wszystkim dużo radości i zaangażowały zarówno młodszych, jak i starszych.

Pamiętajmy, że język polski jest naszym skarbem narodowym i wszyscy powinniśmy go szanować i o niego dbać.

• ZACHĘCAMY DO PRZEKAZANIA 1,5% PODATKU

• Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

W 2023 roku za sprawą przepisów Polskiego Ładu podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5%.Będzie to miało zastosowanie już do rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok.

Dlatego zwracamy się z prośbą i zachęcamy do przekazania 1,5% PODATKU ZA ROK 2022 na cele edukacyjne dla naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Mechowcu.

W arkuszu PIT wpisujemy:

STOWARZYSZENIE ROZWOJU GMINY DZIKOWIEC,,Nasza Szansa"

Cel szczegółowy 1,5 % dopisujemy:

MECHOWIEC

Dziękujemy w imieniu własnym i wszystkich dzieci.

• Ostatnie Pożegnanie ks. Andrzeja Tokarza

• Ksiądz Andrzej Tokarz zmarł we wtorek, 14 lutego. Kapłanem był przez 14 lat. Swoją posługę duszpasterską  sprawował m.in. w parafii Cmolas i uczył w naszej szkole i przedszkolu w latach 2017-2020. Był wspaniałym katechetą, lubianym przez dzieci i dobrym, radosnym człowiekiem.

Pogrzeb ks. Andrzeja odbył się w piątek 17 lutego, w parafii pw. św. Mikołaja w Brzezinach.

• Charytatywna Dyskoteka Szkolna

• Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Charytatywna Dyskoteka Szkolna, podczas której zbieraliśmy pieniązki dla naszego kolegi z Afryki oraz świętowaliśmy wczorajsze święto - Walentynki.

Serdecznie dziękujemy Uczniom oraz Rodzicom za przygotowanie smakołyków oraz walentynkowych upominków. Zebrane środki zostaną przekazane dla naszego podpiecznego w ramach akcji Adopcja Serca.

Uczestnikom dyskoteki dziękujemy za hojność oraz wspólną zabawę.

• Na lodowisku

• Nowy tydzień rozpoczęliśmy aktywnie, wyjazdem na lodowisko. ☃️

Wszyscy świetnie radzili sobie podczas jazdy na łyżwach, a uśmiech nie schodził łyżwiarzom z twarzy.

Dziękujemy za miłe przyjęcie na lodowisku w Majdanie Królewskim, na pewno niedługo tu wrócimy.

• WALENTYNKI U STARSZAKÓW

• 14 lutego grupa 5-6 latków świętowała Walentynki. Tego dnia uczyliśmy się co to jest za święto, jak go obchodzimy w Polsce oraz w innych krajach. Dzieci wykonały również piękne walentynkowe zawieszki oraz uczestniczyły w róznych walentynkowych zabawach . Na koniec wszystkie dzieci otrzymały kartki z pozdrowieniami oraz słodki upominek . Kolejne Walentynki już za rok.

• BAL KARNAWAŁOWY U PRZEDSZKOLAKÓW

• W dniu 31.01.2023 przedszkolaki równeż bawiły się na balu karnawałowym. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje stroje karnawałowe, niektóre założyły nawet specjalnie wykonane na ten dzień maski . W czasie zabawy nie brakowało uśmiechów i chęci do zabaw , które panie wymyśliły na tę okazję. Na koniec zabawy , dla  dzieci czekał słodki poczęstunek oraz balonik , który mogły zabrać do domu.