• Przedszkolaki na Ranczu Alpaka

• W dniu 7.06.2022 grupa 4 latków i zerówka wybrały się na wycieczkę do Woli Baranowskiej  , gdzie znajduje się Ranczo Alpaka. Dzieci mogły także zobaczyć inne zwierzęta takie jak: kangury, pawie, króliki itp. Najbardziej jednak podobały im się alpaki. Podczas pobytu dowiedziały się jak należy zajmowć się zwierzętami oraz jakie maja zwyczaje. Z zaciekawieniem słuchały pani , która nas oprowadzała . Na dzieci czekały także inne atrakcje takie jak zabwy z animtorem , własoręcznie wykonanie alpaki z wełny oraz dmuchany plac zabaw i trampolina. To była bardzo udana wycieczka.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Szkoła Podstawowa w Mechowcu  przystąpiła do udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Program ten ma na celu rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych, uatrakcyjnienie księgozbioru, wzmocnienie potencjału    i roli biblioteki szkolnej.

Dzięki udziałowi w tym programie, w roku 2022, biblioteka zakupi nowości wydawnicze oraz chętnie czytane przez uczniów książki i lektury, a dzieci będą brały udział w różnych projektach edukacyjnych, imprezach kulturalnych, konkursach związanych z czytelnictwem.

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do aktywnego udziału w tworzeniu listy zakupów.

Kupując książki do biblioteki szkolnej pragniemy spełnić oczekiwania czytelników i zakupić takie pozycje, które będą przez nich chętnie czytane. Dlatego zwracamy się do tych z Państwa, którzy chcieliby nam pomóc i znają zainteresowania czytelnicze dzieci o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytanie:

„Jakie książki, Państwa zdaniem, należy zakupić do biblioteki?”-prosimy o podanie autora oraz tytułu.

Odpowiedzi prosimy przesyłać poprzez dziennik elektroniczny do pani Czesławy Kubiś.

• Wycieczka do Sandomierza

• 6 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami zwiedzali jedno z najstarszych miast w Polsce – Sandomierz.

Pani przewodnik przybliżyła nam wiele faktów z historii Sandomierza i pokazała najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne. Spacerowaliśmy uliczkami wśród starych kamienic, podziwialiśmy wąwóz lessowy, a następnie na pokładzie Syrenki wypłynęliśmy w rejs po Wiśle. Byliśmy 32 metry nad ziemią – na szycie Bramy Opatowskiej, skąd rozciągał się przepiękny widok na miasto i okolice oraz 12 metrów pod ziemią, przemierzając podziemną trasę pełną piwnic i tuneli.

Wycieczka była pełna atrakcji, a dzięki licznym schodom w górę i w dół wszyscy jej uczestnicy będą żyli kilka minut dłużej.

• Adrian na Festiwalu Muzyków

• Uczeń z klasy VI Adrian Szwed reprezentował naszą szkołę na Festiwalu Muzyków, który odbył się 22 maja w Ostrowach Baranowskich. Młodzi muzycy grali zgromadzonej publiczności na różnych instrumentach. Adrian zagrał na saksofonie. Gratulujemy występu!

• DZIEŃ DZIECKA U PRZEDSZKOLAKÓW

• W dniu 1.06.2022 po przerwie spowodowanej pandemią wszystkie przedszkolaki z gminy Dzikowiec czyli również przedszkole z Mechowca  , mogły świętować Dzień Dziecka . W tym roku wójt gminy Dzikowiec zaprosił dzieci do Centrum Kulturalno- Turystycznego w Wilczej Woli . Na dzieci czekało wiele atrakcji np. malowanie twarzy , zabawy z animatorami , bańki mydlane czy słodki poczęstunek . Wszyscy w tym dniu byli uśmiechnięci i zgodnie stwierdzili że to był wspaniały dzień .