• Andrzejki 2022

• Wczoraj w naszej szkole odbyła się dyskoteka Andrzejkowa. Zabawę rozpoczęliśmy od prezentacji kostiumów, następnie jury wybierało najciekawszy strój Andrzejkowy. Trzeba przyznać, że było to bardzo trudne zadanie, ponieważ każdy przebrany uczeń wykazał się dużym zangażowaniem i pomysłowością. Kolejnym etapem naszej zabawy były wróżby Andrzejkowe, każdy miał możliwość m.in. wylosować przepowiednię na przyszłość, a także dowiedzieć się, jaki zawód będzie wykonywał w przyszłości. Pod koniec zabawy był pyszny poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy Rodzicom.

• Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

• W dniu 25 .11.2022 dzieci z przedszkola w Mechowcu obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka i opowiedzieć w grupie dlaczego go najbardziej lubi. Dzieci również tańczyły i bawiły się swoimi misiami a na koniec każde z dzieci wykonało pracę plastyczną przedstawiającą misia.

• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• Dzisiaj, 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji wybraliśmy najbardziej życzliwą osobę w szkole, a także stworzyliśmy drzewo życzliwych słów. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich odwiedzających naszą stronę :)

• Wycieczka klasy I i II

• Dzisiaj, mimo niesprzyjającej pogody kasa 1 i 2 spędziła bardzo miło czas na wycieczce do Mielca. Pierwszym punktem wyjazdu był seans filmowy pt. „Bella i Sebastian”. Następnie uczniowie udali się do sali zabaw, gdzie czekały na nich różne atrakcje .

• Narodowe Święto Niepodległości

• Dzisiejszego dnia tj. 14.11.22r. odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona Ojczyźnie, 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystym apelu wystąpiły przedszkolaki - grupa 5-6 latków oraz klasy 1-3. Dyrektor szkoły Pan Tomasz Wilk podziękował uczniom za piękny występ. Zwrócił uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków. Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami.

• Koncert pieśni patriotycznych i maryjnych w Niwiskach

•  10 listopada grupa chętnych uczniów z naszej szkoły była na pięknym koncercie pieśni patriotycznych i maryjnych w Niwiskach w wykonaniu uczniów i nauczycieli tutejszej Szkoły Muzycznej. Koncert poprzedzony był Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. To był wieczór przepełniony muzyką, śpiewem i patriotyzmem.

• "Szkoła do hymnu"

• Organizatorem akcji "Szkoła do hymnu" jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Odbywa się ona po raz piąty. W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o godzinie 11:11 Mazurek Dąbrowskiego śpiewany jest w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, a także placówkach polonijnych.

Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Mechowcu również przyłączył się do tej akcji.

• Światowy Dzień Postaci z Bajek u przedszkolaków

• W dniu 7.11.2022 grupa 5-6 latków z przedszkola w Mechowcu świętowała Dzień  Postaci z Bajek . Przedszkolaki okazali się świetnymi znawcami bajek , podczas organizowanych w tym dniu zabaw bezbłednie odgadywali tytuły swoich ulubionych bajek. Każde dziecko zaprezentowało swój bajkowy strój i opowiedziało za kogo się przebrało . Chłopcy zabawili się w księcia poszukującego Kopciuszka dlatego dopasowywali buty do każdej dziewczynki co wywołało dużo śmiechu . Na koniec chetne dzieci mogły pomalować twarze lub włosy specjalnymi farbkami oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.