• Święta Bożego Narodzenia 2022

• Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzymy Uczniom, Rodzicom i Sympatykom naszej szkoły przede wszystkim zdrowia, dzięki któremu możemy wiele, a bez tego nic… Radości i rodzinnego ciepła, wzajemnej zgody, uśmiechu i dobroci, odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy. Niech świąteczny nastrój umocni nas wszystkich i doda sił w nadchodzącym Nowym Roku 2023!

• Pysia Zającówna w Mechowcu

• Dziś w naszej szkole odbyło się spotaknie autorske Pani Karoliny , naszej instruktorki tańca, która jest również autorką bajeczek dla dzieci. W czasie spotkania dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Panią Karolinę . Można było również zakupić bajki z osobistą dedykacją . Dzieci uczestniczyły w wileu zabawach, konkursach dotyczących przedstawianych bajeczek. To były bardzo ciekawe zajęcia.

• Spotkanie uczniów klas I-III z Kubusiem Puchatkiem w bibliotece szkolnej

• Wszyscy wiemy, że misie zostały bohaterami wielu książek i filmów dla dzieci. Jednym z nich jest Kubuś Puchatek, chyba najbardziej znany miś na świecie. Uczniowie dowiedzieli się o tym, że Kubusia Puchatka wymyślił Aleksander Alan Milne. Pierwowzorem tej postaci była zabawka jego syna. Uczniowie wysłuchali fragmentu „Kubuś i miodowe drzewo”. Dowiedzieli się, że Kubuś bardzo chciał skraść swój ulubiony smakołyk pszczółkom i dlatego przebrał się za chmurkę. Dzieci odpowiadały na pytania na temat wysłuchanego
            tekstu. Jeśli tylko macie ochotę poznać fantastycznego Kubusia, Kłapouchego, Prosiaczka i całą ferajnę, to udajcie się do szkolnej biblioteki. Zapraszamy do odwiedzin !

• Czytanie łączy pokolenia

• W dniu 25 listopada w Publicznej Bibliotece w Mechowcu odbyło się spotkanie czytelnicze pt. „Czytanie łączy pokolenia”. Na spotkaniu tym przypomnieliśmy bajki, wiersze, rymowanki, które wszyscy Polacy znają od pokoleń. Są to utwory naszego dzieciństwa. Wszystkie dzieci kochają tego typu wiersze za ich zabawne brzmienie, łatwość zapamiętywania, a także za absurdalność ich treści.

Przypominając autorów piszących dla dzieci sięgnęliśmy do twórczości poetów znanych, takich jak: Władysław Bełza, Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Hanna Łochocka, Czesław Janczarski.

Na tę wędrówkę po literaturze dziecięcej uczniowie klas I-III zaprosili Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i emerytowanych nauczycieli.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek : „Zapomniane lektury, czyli co czytali nasi dziadkowie”, „Pasje czytelnicze naszych rodziców” oraz „Co czytają nasi uczniowie”.

Atmosfera spotkania i emocje, których wszyscy jego uczestnicy, zarówno – osoby dorosłe jak i dzieci – doświadczyły, pokazały, że warto aranżować spotkania pokoleń, a łącznikiem między nimi mogą być wspólne pasje i zainteresowania.

O tym, że spotkanie było udane świadczyły nastroje wszystkich obecnych, wspólne podziękowania, uściski i uśmiechy.

Zachęcamy wszystkich rodziców, dziadków do wspólnego czytania z dziećmi w domu i z nami w szkole.

• Pożegnanie

• Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Pani Agnieszki Maciąg

oddanej Nauczycielki i serdecznej Koleżanki.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci…

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie
            Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mechowcu

• WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

• 1 grudnia do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Mechowcu przybył Święty Mikołaj . Dzieci z przedszkola oraz klasy 1-3 z niecierpliwoscią go wypatrywały już od samego rana. Kiedy przybył na swoich saniach wszyscy go powitali i zaprezengtowali swoje występy , które przygotowywali na tę okazję. Nastepnie Mikołaj rozdał prezenty  i zrobił sobie pamiatkowe zdjecia z dziećmi . Wszyscy w tym dniu byli bardzo szczęśliwi z wizyty tak wyjątkowego gościa i otrzymanych prezentów.

• ANDRZEJKI U PRZEDSZKOLAKÓW

• W dniu 29 listopada przedszkolaki z Mechowca bawiły się na zabawie andrzejkowej . W tym dniu dzieci zaprezentowały piękne stroje swoich ulubionych postaci z bajek oraz uczstniczyły w wielu wróżbach próbując odgadnąc swoją przyszłość. Po zabawie wszyscy udali się na slodki poczęstunek .