• " Świetliczaki na tropie....koloròw Świata"

• Świetliczaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Mechowcu wykonały w ramach Ogólnopolskiego Projektu " Świetliczaki na tropie....koloròw Świata" kolejne zadanie w ramach II modułu: Azja. Zapoznaliśmy się z historią herbaty i metodami jej przyrządzania. Następnie wykonaliśmy prace plastyczne gdzie punktem wyjścia było zabarwienie kartki tworząc kleksa z esencji herbacianej, a następnie z powstałej przypadkowej plamy dzieci stworzyły ilustracje poprzez dodanie elementów własną techniką.

Zobaczcie sami jakie powstały artystyczne dzieła sztuki

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 7 października po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie w tym dniu na lekcjach matematyki odkodowywali hasła i grali w różne gry wykorzystując znajomość tabliczki mnożenia. Na koniec odbył się szkolny konkurs, tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyła Zuzanna Ofiara z klasy VII.

• Pasowanie pierwszoklasistów

• W czwartek w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Uczniowie ze staszych klas przygotowali krótką akademię, podczas której przywitali naszych nowych wychowanków.

Naszym pierwszoklasistom życzymy sukcesów, samych szóstek oraz uśmiechu na każdy dzień!

Cieszymy się, że jesteście z nami!

• Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

• We wtorek 11 października odbyła się wycieczka edukacyjno-przyrodnicza w Góry Świętokrzyskie dla uczniów klas III-VIII. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Nowej Słupi. Dzięki wielu ciekawym prezentacjom multimedialnym i eksponatom przenieśliśmy się w świat żelaza od jego kosmicznych początków, przez starożytne hutnictwo, aż po współczesne odkrycia. Zwiedzaliśmy również znajdującą się na terenie muzeum starożytną osadę z epoki żelaza. Pełni sił i zapału ruszyliśmy w dalszą drogę. Szlakiem turystycznym dotarliśmy na szczyt Łysiec, gdzie mogliśmy obejrzeć wystawy w Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz sanktuarium Święty Krzyż i zabudowania klasztorne. Na koniec udaliśmy się na taras widokowy na gołoborzu, skąd można było podziwiać wspaniałe górskie widoki.

Wycieczka była udana pod każdym względem, a uczestnicy wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.

• Akcja Narodowego Czytania

• Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do akcji Narodowego Czytania odbywającej się pod patronatem Prezydenta RP. Lekturą tegorocznej edycji był zbiór poezji Adama Mickiewicza pt. "Ballady i romanse". W dwusetną rocznicę ich wydania rok 2022 ogłoszono Rokiem Romantyzmu Polskiego. Uczniowie starszych klas i nauczyciele wspólnie czytali wybrane ballady takie jak: "Romantyczność", "Pani Twardowska", "Powrót taty", "Świtezianka" oraz "Rybka".

Akcja Narodowego Czytania była doskonałą okazją do promowania czytelnictwa oraz uwrażliwienia na piękno polskiej poezji.

• Ogólnopolski projekt edukacyjny

• Nasza szkoła w roku szkolnym2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "(Nie) zwykła matematyka".

Celem projektu jest kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów, rozwijanie

umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce,

pokazanie związku matematyki z życiem codziennym.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• W dniu 15 września uczniowie i przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki . Każdy przedszkolak mógł założyć na siebie ubranie w kropki lub po prostu przykleić sobie kilka kropek. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach z wykorzystaniem kropek. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w kropkowych zajęciach. Na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali Kropkowe Sudoku i szukali ukrytych figur za pomocą kropek.

• Przedszkolaki w Skansenie

• W dniu 11.10.2022  grupa 5-6 latków z przedszkola w Mechowcu odwiedziała Skansen w Kolbuszowej . Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z dziedzictwem kulturowym naszej okolicy oraz nauka kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych . Podczas zwiedzania przedszkolaki  mogły zobaczyć jak wyglądało dawniej życie dzieci , gdzie mieszkały, jakimi zabawkami się bawiły lub jak się uczyły. Dowiedzały się również w jaki sposób pozyskiwno mąkę na chleb oraz jakimi narzędziami się posługiwano . Po drodze dzieci z wielkim zaciekwieniem obserwowały pasące się na pobliskiej łące owieczki i pływające w stawie kaczki . Wszyscy zgodnie stwierdzili , że to była udana wycieczka i chętnie się dzielili swoimi wrażeniami po powrocie do przedszkola.

• AKJA ,, PODAJ ŁAPĘ"

• Przedszkolaki z grupy 5-6  latków w Mechowcu zorganizowały akcję ,, Podaj Łapę" .  Celem akcji jest wsparcie zwierząt ze schroniska w Kolbuszowej . Zbiórka w postaci karmy dla zwierząt została uruchomiona z okazji Światowego Dnia Zwierząt i potrwa do końca października. W tym dniu dzieci chetnie opowiadały o swoich zwierzakach , jednocześnie zwracając uwagę , że jest wiele zwierząt , które nie mają swoich opiekunów jak te ze schroniska, dlatego postanowiły im pomóc. Przedszkolaki wspólnie przygotowaly plakat zachęcający do wzięcia udziału w tej akcji.Jednocześnie pokazały jak bardzo kochają zwierzęta.