• Festiwal Małych Lasowiakòw

• Dnia 26.06.2022r. odbył się " Festiwal Małych Lasowiakòw" w ramach którego Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Dzikowiec "Nasza Szansa" realizowało zadanie publiczne w zakresie kultury 2022 dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego pn. "Mecenat Kulturalny" w kwocie 10 tys. Festiwal miał za zadanie przybliżyć zwyczaje kultury Lasowiakòw podczas, którego nasze dzieci w strojach lasowiackich zaprezentowały taniec oraz scenkę rodzajową " sobótki lasowiackie". Ponadto wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca z Gminy Raniżów, którzy zaprezentowali suitę tańców lasowiackich, kapela ludowa "Dzikowianie", a także KGW " Prymule" z Mechowca. Podczas festiwalu można było spróbować lepić garnki pod okiem zaproszonego garncarza, natomiast u artysty rzemieślnika na warsztatach podpatrzeć prezentację wykonywania drewnianych zabawek. W trakcie festiwalu odbyły się również konkursy tematyczne i sprawnościowe dla dzieci i dorosłych, w których to do zdobycia były nagrody zakupione w ramach projektu.

• Święto Rodziny

• Nasze coroczne Święto Rodziny odbyło się 23 czerwca na podwórku przedszkolnym pod hasłem "Dzieciaki Densiaki". Dopisała nie tylko piękna pogoda, ale także rodziny zgromadzone na widowni. Przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 przygotowały część artystyczną: wiersze, piosenki i tańce oraz prezenty dla swoich ukochanych rodziców.